Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie projektu

POŻEGNANIE Z SENIORAMI-ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Po raz ostatni oficjalnie spotkaliśmy się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. J. Cybisa 7 by razem z innymi zaproszonymi gośćmi wziąć udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu

Wystawa portretów

Przejdź do - Wystawa portretów

Wystawa portretów przygotowana w ramach projektu „Seniorzy w mieście, seniorzy wszędzie”

Do piątku wystawę portretów można było oglądać w Bibliotece Multimedialnej przy ulicy Tynieckiej, która udzieliła nam gościny. Na 12 planszach autorzy wystawy prezentują efekt swojej pracy w ramach projektu- portrety polskich i niemieckich seniorów, którzy zechcieli nam pozować, opowiedzieć o swoimi życiu, pasjach i marzeniach. Zdjęcia powstały w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na Ursynowie, w Berlinie oraz w Rezydencji Erania. Autorami są uczniowie współpracujący- polscy i niemieccy oraz pani Izabela Wolska i pan Uwe Mechtold.

Od wtorku płot naszej szkoły stanie się kolejnym miejscem wystawy. Zapraszam w imieniu wszystkich uczestników projektu do obejrzenia portretów, które mają zwrócić uwagę młodego pokolenia na seniorów w naszym życiu i najbliższym otoczeniu, uwrażliwić na ich potrzeby i zmiany demograficzne.

Polscy seniorzy kierują też do młodego pokolenia ważne słowa. Warto zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w ich głos.

Wróżby Andrzejkowe ważne w każdym wieku

Przejdź do - Wróżby Andrzejkowe ważne w każdym wieku

Tegoroczne Andrzejki w Dziennym Domu Opieki Społecznej były dużym wyzwaniem dla Seniorów, ale także dla młodzieży, która przygotowała i prowadziła uroczystość.

To kolejne już spotkanie międzypokoleniowe w ramach projektu „ Seniorzy w mieście, seniorzy wszędzie”. Każdy kontakt z seniorami jest ważnym doświadczeniem dla młodych ludzi, zaskakującym, wzbogacającym, przełamującym stereotypy. Tak też było i tym razem.

Seniorzy świetnie bawili się i chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach przygotowanych przez młodzież. Dopisywał humor, ale też chęć rywalizacji i wola walki o zwycięstwo. Zabawy muzyczne przeplatały się z wróżbami i grami towarzyskimi.

To, co jednak najbardziej niezwykłe to fakt, że oprócz hitów muzycznych z dawnych lat, Seniorzy świetnie orientują się w we współczesnych trendach. Okazuje się, że nasz obraz starszego pokolenia po raz kolejny trzeba zweryfikować.

Babcia, czy dziadek każdego z nas są w głębi duszy nastolatkami z planami na przyszłość, marzeniami i mają swoje pasje. Mamy nadzieję, że wróżby Andrzejkowe spełnią się i wszystkim życzymy wiele szczęścia.